Zaciągnięcie kredytu jest tak naprawdę normalną sprawą. Każdy bank ma w swoim portfolio pełną gamę produktów kredytowych na każdą okazję. Wszystko zależy od konkretnych potrzeb. Można wybierać pośród kredytów hipotecznych, gotówkowych, konsolidacyjnych, inwestycyjnych czy pożyczek leasingowych.

O ile z łatwością wybiera się produkt, jakiego potrzebujemy, to gąszcz ofert bankowych i ich rozmaite formy mogą sprawiać nie lada trudności. Są dwie drogi, jakie możemy obrać. Można samemu chodzić od banku do banku i sprawdzać warunki lub umówić się na spotkanie ze specjalistą. Doradca kredytowy jest właśnie odpowiednią osobą, do której możemy się zgłosić o poradę.

Gdzie szukać odpowiedniego specjalisty?

Tak naprawdę wybór jest ogromny. Zawsze dobrym rozwiązaniem jest zasięgnięcie opinii naszych znajomych. Ci, co są zadowoleni z udzielonej porady, z pewnością podzielą się kontaktem. Warto też polecane osoby sprawdzić w internecie. Profesjonalni doradcy mają swoje strony internetowe, chętnie też udzielają darmowych rad na różnych forach publicznych. Należy pamiętać, że pierwsze spotkanie z doradcą nie jest zobowiązujące. Można się umówić z kilkoma, porównać ich propozycje, sprawdzić, czy rozumieją nasze potrzeby i wtedy dopiero podjąć decyzję. Pożyczki, szczególnie te opiewające na znaczne kwoty wymagają dobrego przygotowania z naszej strony, a także doradcy kredytowego.

Szukasz niezależnego doradcy kredytowego? Sprawdź ofertę na tomaszwostal.pl – kontakt – zobacz!

Doradca w banku czy niezależny?

Niektórzy twierdzą, że pracownik banku jest lepszych rozwiązaniem, ponieważ pracując na etacie, nie jest w znacznej mierze uzależniony od prowizji. Oczywiście jest to nieprawda. Wielu doradców kredytowych jest na samozatrudnieniu, więc bardzo zależy im na sprzedaży takiego produktu, na jakim sami też zarobią. Tak więc nie ma prostej odpowiedzi. Z jednej strony niezależny konsultant ma możliwość porównania ofert wielu banków, z drugiej w danym banku możemy dostać specjalną ofertę. Warto zawsze sprawdzić oferty kredytowe w banku, w którym mamy konto, karty kredytowe i długą historię. Może się zdarzyć, że bank przygotuje dla nas jako stałego klienta bardzo interesujące rozwiązanie.
Nie należy też bać się małych, jednoosobowych firm. Doradca kredytowy, pracujący na własne utrzymanie będzie chciał nam sprzedaż ofertę skrojona na naszą miarę. U niego możemy liczyć na indywidualne podejście. Pamiętać należy, że takie osoby w dużej mierze mają klientów poprzez polecenie. Zatem warto sprawdzić wszystkie możliwości.

Obsługa posprzedażowa

Warto wziąć pod uwagę czy nasz konsultant zapewni nam także obsługę po sprzedaży produktu. Z reguły każdy myśli, że jak dostanie kredyt, to czeka go już tylko spokojne spłacanie rat. I tak byłoby najwygodniej. Niestety, szczególnie przy kredytach hipotecznych ważne jest, aby nasz doradca zapewnił nam fachową pomoc także przy różnego rodzaju komplikacjach. Zdarzają się problemy w wypłatach transz, zmianie oprocentowania czy przy wcześniejszych spłatach. Profesjonalny doradca kredytowy jest w stanie wyjaśnić wszelkie wątpliwości, nie tylko przed wypłatą pożyczki, ale też w trakcie jej obsługi. Wygodniej jest spotkać się ze znaną nam osobą niż czekać na połączenie z infolinią bankową.